Przelewy  
   
  Przeznaczenie programu  
     
  Program Przelewy jest adresowany przede wszystkim do biur rachunkowych, które mogą dla swoich klientów przygotowywać polecenia przelewu na rzecz organu podatkowego. Comiesięczne przygotowanie tego typu przelewów znakomicie ułatwi przedstawiana aplikacja. Program jest odpowiedni także dla firm zajmujących się sprzedażą wysyłkową. W tym przypadku przyda się do wypisywania poleceń przelewów, które są konieczne przy wysyłce towarów za pobraniem. Można z niego korzystać w firmach o różnym profilu działalności, w których istnieje konieczność wypełnienia dużej ilości poleceń przelewów lub wpłat gotówkowych. Służy on do przygotowania, drukowania i ewidencjonowania zwykłych przelewów, jak również przelewów na rzecz organów podatkowych. Obsługa programu jest prosta i intuicyjna i nawet dla początkujących użytkowników komputerów nie powinna sprawiać trudności.
 
     
  Opis programu  
 
W programie prowadzone są dwie podstawowe kartoteki: kartoteka zwykłych przelewów oraz kartoteka poleceń przelewu na rachunek organu podatkowego. Przy wypełnianiu formularza przelewu można korzystać z kartotek kontrahentów, organów podatkowych oraz tytułów wpłat. Pozwala to na bardzo szybkie tworzenie przelewów. Program weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Kontrolowana jest formalna poprawność numeru rachunku bankowego, NIP, REGON oraz PESEL (na formularzach PODATKI). Po wypełnieniu polecenia przelewu może być ono wydrukowane na powszechnie dostępnych w sprzedaży drukach formatu A4 (2 lub 4 odcinki na stronie).

Program Przelewy został wyposażony w kalkulator odsetek ustawowych i podatkowych. Pozwala to łatwo obliczyć kwotę do zapłaty w przypadku zaległości płatniczych i konieczności doliczenia odsetek.

Dla użytkowników, którzy wypisują wiele przelewów o podobnej treści przydatna będzie funkcja tworzenia szablonów przelewów. Na podstawie szablonu można szybko utworzyć właściwy przelew.

Wygląd wybranych formularzy programu Przelewy:
  1. formularz wprowadzania danych (przelew zwykły),
  2. formularz wprowadzania danych (przelew podatkowy),
  3. kontrahenci - formularz wprowadzania danych,
  4. organy podatkowe - formularz wprowadzania danych.
  Minimalne wymagania sprzętowe  
 
  1. Komputer PC z procesorem 200 MHz, 16 MB RAM
  2. Rozdzielczość ekranu 800x600
  3. Drukarka współpracująca z Windows
  4. 10 MB wolnego miejsca na dysku