Idiomy  
   
  Przeznaczenie programu  
     
  Program jest rodzajem słownika idiomów języka angielskiego i adresowany jest do osób używających tego języka i potrzebujących szybko znaleźć znaczenie wybranych idiomów. Przydatny może być zarówno dla osób zajmujących się tłumaczeniami tekstów, jak i dla wszystkich uczących się tego języka. Pokaż okno programu  
     
  Opis programu  
 
Lista zawartych w programie idiomów liczy obecnie prawie 4 tys. pozycji i jest systematycznie uzupełniana. Aplikacja zapewnia szybki dostęp do wybranych idiomów angielskich oraz ich polskich znaczeń. Wyszukiwać można na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na podaniu fragmentu tekstu jaki występuje w treści idiomu. Drugi sposób wymaga podania wyrazów, które mają się znaleźć w wyrażeniu idiomatycznym. W obu przypadkach program wyświetli listę wyrażeń spełniających podane kryteria.

  Minimalne wymagania sprzętowe  
 
  1. Komputer PC z procesorem 200 MHz, 16 MB RAM
  2. Rozdzielczość ekranu 800x600
  3. 10 MB wolnego miejsca na dysku
 
 
  Zakup programu  
 
W celu dokonania zakupu programu Idiomy należy wpłacić na rachunek 93 1500 1357 1220 3029 2339 0000 (Kredyt Bank S.A. Oddział B-B) kwotę 14,88 zł oraz przesłać e-mailem informację o tym fakcie. Po wpłynięciu pieniędzy na konto, zostanie przesłany e-mailem kod aktywacyjny indywidualny dla każdego użytkownika. Po wpisaniu tego kodu do wersji demonstacyjnej pobranej ze strony internetowej otrzyma się pełną wersję programu. W późniejszym czasie będzie możliwa bezpłatna aktualizacja programu oraz wykazu dostępnych idiomów.